• Üretim
  • UCUZ ELEKTRİK ALMAK İSTİYORUM
    Şu anda kullandığınızdan çok daha ucuz elektrik kullanarak giderlerinizde fark yaratmak ister misiniz?
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ
    Müşteri hizmetlerimiz her an yanınızda. Sorunuz ya da sorununuz mu var? Ya da hemen detaylı bilgi almak mı istiyorsunuz? Tıklayın!
  • SIK SORULAN SORULAR
    Şu anda kullandığınızdan çok daha ucuz elektrik kullanarak giderlerinizde fark yaratmak ister misiniz? Aklınızdaki tüm soruların cevapları için tıklayın.Elektrik Üretimi

SANKO ENERJİ, elektriğin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreyle uyumlu bir şekilde tüketicilerin kullanımına sunulması için, rekabet ortamında faaliyet gösterebilecek, mali açıdan güçlü, istikrarlı ve şeffaf bir elektrik enerjisi piyasasının oluşturulması ve bu piyasada bağımsız bir düzenleme ve denetimin sağlanmasını amaçlayan 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu doğrultusunda, elektrik enerjisi üretim tesisi kurmak, kiralamak, işletmeye almak, işletmek, devir etmek, elektrik enerjisi üretmek, üretilen enerjiyi pazarlamak, bu amaçla kurulmuş ve kurulacak olan şirketlere iştirak etmek amacıyla kurulmuştur. 


Sanko Enerji, söz konusu faaliyetlerini icra ederken, Ülkemiz enerji kaynaklarını; en verimli ve en etkin şekilde kullanmayı hedef almaktadır.


Halen; Hidroelektrik ve Rüzgar Enerjisi sahalarında faaliyet gösteren Sanko Enerji bünyesindeki firmalarımız; ileri teknoloji ve bilgiyi en iyi şekilde kullanıp ülke ekonomisine azami katkıyı sağlayarak, gelecekte ülkenin mevcut diğer jeotermal, kömür v.b kaynaklarından da azami istifade etmeyi ve elektrik üretimini artırarak ; ülke ekonomisindeki katkısını artırmayı hedeflemektedir.